Press "Enter" to skip to content

#GryficeROL. Nadzikiewicz interweniuje u Prezesa ZIR w sprawie Stoisławia

W imieniu Rady Powiatu Gryfice proszę o podjęcie pilnie rozmów z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi ws zbyt niskiej ceny zbóż. W zakładach zbożowych w Stoisławiu cena żyta to 420 zł. Stoisław miał być stabilizatorem cen w naszym regionie a tym czasem jest destabilizatorem proponując tak niską cenę. Wszystkie inne podmioty skupowe dostosowują się do ceny Stoisławia. – pisze w mailu z 30.10.2019 r. do Andrzeja Karbowego, Prezesa Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Piotr Nadzikiewicz, Przewodniczący Rady Powiatowej ZIR w Gryficach. Mail przesłał do wiadomości przewodniczących struktur powiatowych samorządu rolniczego.

Nadzikiewicz przypomniał, że w ubiegłym roku Prezes ZIR wraz z delegatem do KRIR interweniowali u Ministra w sprawie. Po ich interwencji nastąpił wzrost ceny w Stoisławiu, co znacznie poprawiło sytuację na rynku zbóż w regionie.

Panie Prezesie liczę że podejmie Pan w trybie pilnym interwencje i rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty w satysfakcjonujących ich cenach. Proszę o informacje z podjętych działaniach.” – kończy swój mail Przewodniczący Rady Powiatowej ZIR w Gryficach.

Red. Fot. domena publiczna