Press "Enter" to skip to content

Nowamyl odstępuje od naliczania kar za nie wywiązanie się z umów kontraktacji w 2019 roku

W środę, 27 listopada 2019 r. Zarząd Stowarzyszenia PLANTATOR spotkał się z kierownictwem PPZ „NOWAMYL” S.A. w Łobzie p. Jerzym Jankowskim, Prezesem Zarządu oraz p. Aleksandrem Fedakiem, Zastępcą Dyrektora i Członkiem Zarządu.

Celem spotkania było ustalenie wysokości premii za wykonanie kontraktacji. Zarząd Nowamylu poinformował nas, że odstępuje od naliczania kar za nie wywiązanie się z umów kontraktacji w 2019 roku. W styczniu 2020 roku, odbędzie się kolejne spotkanie, na którym ustalone zostaną ceny i limity kontraktacji na 2020 rok.


– mówi Tomasz Wawreńczuk z Zarządu Stowarzyszenia PLANTATOR.

Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego „NOWAMYL” S.A. w Łobzie jest jedynym na Pomorzu Zachodnim producentem skrobi ziemniaczanej i maltodekstryn. Osiemdziesiąt procent wyrobów z łobeskiej krochmalni trafia na eksport, między innymi, do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Korei, Wietnamu i Chin. Dzięki NOWAMYL-owi okolice Łobza oraz sąsiadujących powiatów są zagłębiem ziemniaczanym. Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Producentów Ziemniaków PLANTATOR przy PPZ NOWAMYL S.A. z siedzibą w Łobzie powstało w 2006 roku. Reprezentuje blisko 300 plantatorów.

Red. / Fot. Sah