Press "Enter" to skip to content

O Rolniczej Mapie Drogowej #SolidarnośćRI w Radio Szczecin, Radio Opole, Radio Wrocław oraz TV Trwam [nagrania]

„ROLNICZA MAPA DROGOWA” [RMD], to dokument opracowany w ramach Szkoły Liderów NSZZ RI „Solidarność” skupiającej rolników z Zachodniopomorskiego, Dolnego Śląska i Opolszczyzny [zobacz]. Współpraca, to efekt zawartego 28.02.2020 r. Porozumienia [zobacz]. 29 postulatów, propozycji rozwiązań, w trakcie prac nad „Tarczą Antykryzysową” trafiło, między innymi, do Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisarza UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szereg z nich znalazło się w obowiązujących regulacjach prawnych „osłonowych” wprowadzonych w Polsce [zobacz – porównaj z zapisami RMD]. Obecnie monitorujemy sytuację.

O „Rolniczej Mapie Drogowej NSZZ RI „Solidarność”” rozmawiano, przez godzinę, w programie TV Trwam pt. „WIEŚ – to też POLSKA” [29.03.2020 r.]:

Zobacz także:

Program „Radio Szczecin na Wieczór”ROLNICY WSKAZUJĄ ROZWIĄZANIA [posłuchaj, 26.03.2020 r.]. Audycja z udziałem działaczy NSZZ RI „Solidarność” Edwarda Kosmala i Adriana Wawrzyniaka, Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Białkowskiego oraz dra Arkadiusza Malkowskiego, ekonomisty z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Radio Opole: Tomasz Ognisty o pakiecie działań osłonowych dla rolnictwa w związku z pandemią koronawirusa [posłuchaj, 27.03.2020 r.]

Radio Wrocław: Marian Dembiński, Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” na Dolnym Śląsku: Ceny w sklepach wzrosną? My boimy się, że spadną [posłuchaj, 2.04.2020 r.]

Red.

Fot. kadr z programu TV TRWAM