Press "Enter" to skip to content

Konsultacje online #SolidarnośćRI / Szczecin / Wrocław / Opole [18.10.21]

#SolidarnośćRI #ZachodniopomorskieROL #DolnyŚląskROL #OpolskieROL za nami konsultacje online #PorozumienieRI Ziem Zachodnich i Północnych (18.10.21). Współpracujemy na forum NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, konsultujemy kierunki działań, wymieniamy się informacjami.

Za nami spotkania naszych przedstawicieli w Grupą Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. i Grupą Azoty ZAK S.A. w Kędzierzynie-Koźlu – #nawozy. To właśnie w Kietrzu (opolskie), na bazie spółki Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, przed kilku laty podejmowano próby dystrybucji nawozów z pominięciem dystrybutorów prywatnych. Zmiana modelu dystrybucji to dziś konieczność.

Koordynujemy nasze działania, których celem jest współpraca z pracowniczą NSZZ #Solidarność w regionach zachodniopomorskim, dolnośląskim i opolskim. Współtworzymy związkowy ruch przeciw #ZielonyŁad w obszarach: #rolnictwo #żywność #handel #chemia i #energia To co dziś się proponuje szkodzi polskiej gospodarce. Na Dolnym Śląsku rolnicy z RI są w kontakcie ze związkowcami kopalni w Turowie, na Opolszczyźnie przygotowujemy się do rozmów z górnikami, związkowcami z zakładów chemicznych oraz energetyki.

W Zachodniopomorskiem uczestniczymy w przygotowaniu posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, powołano Komitet Protestacyjny Rolników Województwa Zachodniopomorskiego. Jesteśmy zaniepokojeni szeregiem zapisów w #PolskiŁad w rolnictwie. Zagrożona jest suwerenność żywnościowa kraju. Tylko zorganizowani rolnicy mają szansę w walce o #ziemia #rolnik #żywność w Polsce i Europie.

Red.