Press "Enter" to skip to content

[12.03.20] BĄDŹMY SOLIDARNI – program wsparcia dla rolników w związku z pandemią koronawirusa w Zachodniopomorskiem

KOMUNIKAT [12.03.2020]
#zdrowieROL #rodzinaROL #gospodarstwoROL

W związku z zagrożeniem, w wymiarach zdrowotnym i gospodarczym, jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa w rolnictwie NSZZ RI „Solidarność” na Pomorzu Zachodnim uruchamia działanie BĄDŹMY SOLIDARNI. Działanie obejmuje:

1/ Monitorowanie sytuacji w związku z pandemią koronowirusa, w szczególności na obszarach wiejskich oraz w gospodarstwach rodzinnych. Komunikaty oraz informacje zamieszczane są na stronach: Facebook / Protest Rolników, portalu związku http://www.pracanaroli.pl/ oraz przekazywane są za pośrednictwem serwera SMS członkom związku.

2/ Z chwilą wystąpienia koronawirusa w gospodarstwach rodzinnych naszym zadaniem będzie wspieranie rodzin rolników poddawanych leczeniu. Prośbę o pomoc można kierować na adres: rolnikindywidualny@gmail.com za pośrednictwem wiadomości (Facebook/Protest Rolników) lub telefonicznie: Zachodniopomorskie – 509 503 287.

3/ Pandemia koronawirusa może mieć wpływ na pogorszenie kondycji ekonomicznej gospodarstw. Od trzech lat, w związku z klęskami żywiołowymi, gospodarstwa rolne na Pomorzu Zachodnim borykają się z trudnościami finansowymi. Rolnik i jego rodzina, z chwilą poddania kwarantannie, musi uzyskać wsparcie także w obronie interesów ekonomicznych gospodarstwa.

(-)
Edward Kosmal
Przewodniczący
Zachodniopomorskiej Rady Wojewódzkiej
NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”

Szczecin, 12.03.2020 r.