Press "Enter" to skip to content

[12.03.20] #Koronawirus Opolska Rada Wojewódzka NSZZ RI „Solidarność” przystąpiła do realizacji działania BĄDŹMY SOLIDARNI

Treść komunikatu, a w nim dane kontaktowe dla rolników:

KOMUNIKAT [12.03.2020] BĄDŹMY SOLIDARNI – OPOLSKIE

W związku z zagrożeniem, w wymiarach zdrowotnym i gospodarczym, jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa w rolnictwie NSZZ RI „Solidarność” uruchamia na Opolszczyźnie działanie BĄDŹMY SOLIDARNI. Działanie obejmuje:

1/ Monitorowanie sytuacji w związku z pandemią koronawirusa, w szczególności na obszarach wiejskich oraz w gospodarstwach rodzinnych. Komunikaty oraz informacje zamieszczane są na stronach: Facebook / Opolski Wojewódzki NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych, portalu związku http://www.pracanaroli.pl/ oraz przekazywane są za pośrednictwem SMS członkom związku.

2/ Z chwilą wystąpienia koronawirusa w gospodarstwach rodzinnych naszym zadaniem będzie wspieranie rodzin rolników poddawanych leczeniu. Prośbę o pomoc można kierować na adres: rolnikindywidualny@gmail.com za pośrednictwem wiadomości (Facebook/Opolski Wojewódzki NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych) lub telefonicznie: 691 717 586.

3/ Pandemia koronawirusa może mieć wpływ na pogorszenie kondycji ekonomicznej gospodarstw. Rolnik i jego rodzina, z chwilą poddania kwarantannie, musi uzyskać wsparcie także w obronie interesów ekonomicznych gospodarstwa.

(-)
Tomasz Ognisty
Przewodniczący
Opolskiej Rady Wojewódzkiej
NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”

Kietrz, 12.03.2020 r.

Fot. Powiat głubczycki – panorama (domena publiczna)