Press "Enter" to skip to content

Prezydent RP w Pyrzycach o Polskiej Ziemi i rolnikach [film, 30.01.2020]

Panie Prezydencie, ja jestem z rodziny chłopskiej, chłopem. Urodziłem się w nazizmie, dorastałem w bolszewizmie, pracowałem w komunizmie, a dzisiaj jestem wdzięczny, że doczekałem polskiego rządu, który po polsku myśli i o Polsce myśli.” – powiedział Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie nestor protestujących w obronie Polskiej Ziemi rolników Henryk Dzidkowski.

Prezydent RP Andrzej Duda 30 stycznia 2020 roku spotkał się z mieszkańcami Pyrzyc. W trakcie wystąpienia odwołał się, między innymi, do wcześniejszej wizyty w tym mieście w 2015 roku. Odniósł się do walki rolników o Polską Ziemię, a także do bieżącej sytuacji w rolnictwie.

Udało się obronić Polską Ziemię przed jej wykupywaniem przede wszystkim w sposób nielegalny na tzw. słupy. Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim tym, którzy wtedy spotkali się ze mną i tym, którzy zwrócili mi na to uwagę, bo dzięki temu możliwe było później podjęcie skutecznych działań.” – mówił Prezydent RP.

Dla naszego środowiska, NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” na Pomorzu Zachodnim, ważne było także spotkanie p. Henryka Dzidkowskiego nestora naszego środowiska z Prezydentem RP. Polecamy relację filmową:

Andrzej Ogiejko, działacz NSZZ RI „Solidarność” pokazuje pamiątkowe zdjęcie ze spotkania A. Dudy z rolnikami w 2015 roku.