Press "Enter" to skip to content

Poznaj szkołę. Nauczyciele, uczniowie, absolwenci. Ponad 40 filmów promujących CEO w Szczecinie na YouTube.

Szukasz doskonałej szkoły dla swoich dzieci? Wybierz Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie. CEO ma własny kampus, w tym internat. Oferuje kształcenie na kierunkach: technik ogrodnik, technik weterynarii, technik architektury krajobrazu, mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz ogrodnik. Szkołę od miasta Szczecin ma przejąć Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jeszcze kilka miesięcy temu przyszłość Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie wisiała na włosku. Podjęto decyzję o połączeniu tej szkoły z inną placówką edukacyjną. Zaprotestowali uczniowie, nauczyciele i rodzice. Z dnia na dzień zyskiwali nowych sojuszników. Wreszcie pojawiła się deklaracja przejęcia CEO przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To oznacza, że Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie ma szansę na rozwój.

Proces przejęcia CEO w Szczecinie przez MRiRW może potrwać dwa lata. W tym czasie szkoła musi się rozwijać i sprostać nałożonym przez Radę Miasta Szczecin wymogom. Jest o co walczyć. Ponad 7 hektarowy kampus w Zdrojach (dzielnica w Szczecinie) oferuje doskonałe warunki do nauki na kierunkach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik weterynarii, mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz ogrodnik. Szkoła dysponuje własnym internatem, co nie jest bez znaczenia dla młodzieży z terenów wiejskich. W niedalekiej przyszłości, obok Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Szczecinie Dąbiu (docelowo w Nowych Liniach) oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, to CEO będzie decydowało o jakości kształcenia zawodowego na kierunkach rolniczych i ogrodniczych w Zachodniopomorskiem.

Polecamy uwadze kanał na YouTube CEO Szczecin. Ponad 40 filmików przygotowanych we współpracy z nauczycielami, uczniami i absolwentami pozwoli ci na poznanie klimatu szkoły. Materiał stanowi doskonałe uzupełnienie do informacji dla kandydatów na stronie Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie (zobacz: ceogr.edu.pl). Kampania promocyjna „MOJA SZKOŁA MA KLASĘ – tworzymy MIASTO i WIEŚ” powstała we współpracy z NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” na Pomorzu Zachodnim.